Hakkımızda

Geçmişi 1964’e dayanan Moda Alaettin Ayakkabı ve Deri Sanayi ’nin kurucusu Alaettin TARLIĞ, ayakkabı sektörüne 16 yaşına geldiğinde tezgahtar olarak başladı.

Alaettin Tarlığ 1970 yılında İzmir Kemeraltı’nda bulunan Salepcioğlu Havuzlubey çarşısında ilk perakende mağazası olan Moda Ayakkabı’yı açarak , Türkiye’de büyükmetrekare çok markalı ayakkabı mağazacılığının doğuşuna öncü olmuştur.

Dönemin şartlarına göre ayakkabının her aşaması için ayrı bir titizlikle çalışan Moda Alaettin Ayakkabı 1980 yılında fabrikasyon üretime başladı. Bu aşamadan sonra büyük çaplı üretimler gerçekleştiren Moda Alaettin Ayakkabı, Türk ayakkabı sektörü için her zaman önemli adımlar atan, üretimden dağıtımına kadar sektörün her alanında adından söz ettirmeyi başaran bir marka oldu.

İleri görüşlü ve modern bir girişimci olan Alaettin TARLIĞ şık ve kaliteli bayan ayakkabısının uygun fiyat ile buluştuğu mağazacılık ve üretim sürecini bugün oğlu Murat Şeref TARLIĞ ve kızı Melis Tarlığ Cengizalp ile beraber yürütmektedir.

Moda Alaettin Ayakkabı, 2500 m2 fabrikaları, 8 perakende satış mağazası ,1 outlet mağazası ve toptan satış mağazası ile 55 farklı ilde iç pazarda faaliyet göstermektedir.

Bugün Freeway fabrikası modern teknolojiler kullanarak, uluslararası kalite standartlarıyla oldukça yüksek montanlı üretim kapasitesine sahiptir.

Perakende için üretimin yanı sıra kurumsal müşterileri için yarattığı üretim hacmiyle de Türkiye’nin lider ayakkabı üreticisi konumundadır.

Freeway fabrikalarında bugün Jımmy Key, Ender Mağazaları, Ayakkabı Dünyası, Ayakkabı Merkezi, Ayakkabı Rüzgarı, Orsa Mağazaları , Bambi, Kompedan, Erbil Süel gibi markalar için bayan ayakkabı üretimi yapmaktadır.

Bugün tarihi Kemeraltı çarşı mağazaları dışında 200m2 ile 400m2 arasında satış alanlı mağazalarda hizmet veren Moda Alaettin Ayakkabı’nın aylık 50000 adedin üzerinde bayan ayakkabı üretim kapasitesi bulunmaktadır.

Tüketicinin gelir düzeyinin Türkiye nüfus ortalamasındaki dağılımının bilincinde olan Moda Alaettin Ayakkabı fiyat politikasını bu yönde belirlemiştir.

Ayakkabı sektörüne birçok yenilik kazandıran Moda Alaettin Ayakkabı’nın misyonu koşulsuz müşteri memnuniyetidir. Bunu sağlamanın tek yolu ise daha uygun fiyata daha kaliteli ürün ve hizmeti profesyonel güler yüzlü personellerin çalıştığı koşullarla müşteriye sunmaktan geçer.

Moda Alaettin Ayakkabı, dünya modasını yakından takip etmekle birlikte, tanıtıma, tasarıma, insan kaynaklarına, her alanda daima gelişime önem vermektedir.

Günün her anı, her koşulda modayı yakalamak isteyenler için Freeway Mağazaları’nda estetik spektrumu oldukça geniş binlerce şık model yer almaktadır. Çok yüksek ve iddialı topuklardan spor terliklere, en lüks materyallerden bez ayakkabılara kadar uzanan 50 yıllık deneyimin sunduğu bir skala var…Kadın, erkek, genç ve çocuk modası Freeway Mağazaları’nın marka ve koleksiyon çeşitliliği ile birlikte sunuluyor.